Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, "ANKARA İLİ TELİF SERTİFİKA TÖRENİ VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI"NA KATILDI.

4 EKİM 2022-  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) ve Tüm Etkinlik Sektörü İşveren Sendikası (Etkinlik-Sen) iş birliği ile ATO ev sahipliğinde gerçekleştirilen "Müzik Dolu Başkent" temalı "Ankara İli Telif Sertifika Töreni ve Bilgilendirme Toplantısı"na katıldı.  

 

ATO Duatepe Salonu'nda gerçekleşen toplantının açılışında konuşan ATO Başkanı Gürsel Baran, etkinlik sektörünün Ankara Ticaret Odası'nda 59 No'lu Kültür Sanat Etkinlikleri Meslek Komitesi'nce temsil edildiğini belirterek, Komite aracılığıyla sektörün sorun, talep ve görüşlerini yakından takip ederek, çözümü için ilgili kurum ve kuruluşlara ilettiklerini söyledi. Müzik meslek birlikleri ve Etkinlik-Sen'in çalışmalarını beğeniyle takip ettiklerini kaydeden Baran, "Bizim gibi, bizimle birlikte üyelerimiz için çalışan, gayret gösteren sivil toplum kuruluşlarının yanındayız ve onlara da her türlü desteği vermeye hazırız. Müzik meslek birlikleri olarak siz de üreten sanatçıların hak ettiği telifleri alabilmeler için faaliyet gösteriyorsunuz. Bu hakkın adil ve eşit şekilde düzenlenmesi, işletmelerimizden de en uygun şartlarda toplanması önemlidir. Bu amaçla bir araya gelerek böylesine önemli bir toplantı gerçekleştiren Etkinlik Sen'e, MESAM ve MGS'ye tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyorum" diye konuştu. Baran, geçtiğimiz günlerde saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Onur Şener'i anarak ailesine, sevenlerine ve tüm camiaya başsağlığı diledi.

 

Telif anlaşması yapan firmalara sertifika takdiminin yapıldığı toplantıda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik E. Bakanı Mustafa Kul, Ankara İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, ATO Başkan Yardımcıları Temel Aktay ve Halil İbrahim Yılmaz, Etkinlik-Sen Genel Başkanı Ali Koray Özandaç, MESAM Başkanı Recep Ergül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MSG Yönetim Kurulu Üyeleri, ATO'nun 59 No'lu Kültür Sanat Etkinlikleri Meslek Komitesi Üyeleri ve sektör temsilcileri yer aldı.


MESAM ve MSG Müzik Birlikleri ile Etkinlik-Sen aracılığıyla telif anlaşması yapan 3 firmaya Telif Sertifikaları ATO Başkanı Gürsel Baran, MESAM Başkanı Recep Ergül, Etkinlik-Sen Genel Başkanı Ali Koray Özandaç tarafından takdim edildi. Takdim töreninin ardından katılımcıların soruları yanıtlandı.

 

Toplantıya, 59 No'lu Kültür ve Sanat Etkinlikleri Meslek Komite Üyeleri Turan Öztürk ve Ümit Kılıç ile 57 No'lu Seyahat Acentesi, Motorlu Kara Taşıtları Kiralama, Şehirler Arası Yolcu Taşımacılığı Meslek Komitesi Başkanı Muhammet Sarıtaş da katıldı.