Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, TESKON'UN KURULUŞ GECESİ'NE KATILDI

5 EKİM 2022 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, farklı bölgelerdeki davet ve etkinlik federasyonlarının tek çatı altında birleştiği "Tüm Etkinlik Sektörü Konfederasyonu" nun (TESKON) kuruluş gecesine katıldı.


Ankara İncek'teki bir etkinlik mekânında gerçekleşen kuruluş gecesinin açılışında konuşan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, pandemi sürecinin özellikle hizmet sektöründeki işletmeleri olumsuz etkilediğini belirterek, ATO'nun 59 No'lu Kültür ve Sanat Etkinlikleri Meslek Komitesi aracılığıyla temsil edilen davet ve etkinlik sektörünün sorun, talep ve görüşlerini yakından takip ettiklerini söyledi.

 

Konfederasyon çatısı altında birleşmelerinin etkinlik sektörünün ilerlemesine ve gelişmesine katkı sağlayacağını ifade eden ATO Başkanı Baran, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun "Birlikte beraberlikte rahmet var; ayrılıkta azap var" sözünü hatırlatarak "Sektörü yürekten tebrik ediyorum. Hepiniz bir araya gelerek sektör açısından önemli bir adım attınız. İlk Ankara'da başladı bu adım, Ankara'dan Ege'ye, Ege'den Doğu Anadolu'ya geçti. İnanıyorum ki yakın zamanda Türkiye genelinde bütün sektör, TESKON çatısı altında olacaktır." dedi.

 

Kuruluş gecesine, Anadolu Davet ve Etkinlik Federasyonu (ADEF) Başkanı Murat Köksal, Ege Davet ve Etkinlik Federasyonu (EDEF) Başkanı Şükrü Köken, Davet, Etkinlik, Sahne ve Organizasyon İşletmecileri Derneği (DESOİD) Başkanı Yılmaz Ulucan, Adana Düğün Salonları ve Organizasyon Derneği (ADSOD) Başkanı Ayhan Şirin, Tüm Etkinlik Sektörü Federasyonu (TEFED) ve Tüm Etkinlik ve Organizatörleri Derneği (TEODER) temsilcileri ile  ATO 59 No'lu Kültür ve Sanat Etkinlikleri Meslek Komitesi Başkanı Serpil Polat, Meclis ve Komite Üyesi Sermurat Küçükgül, 43 No'lu Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi Başkanı Ömer Sarıoğlu ve Meclis ve Komite Üyesi Gürsel Deliktaş da katıldı.

 

Tüm Etkinlik Sektörü Konfederasyonu (TESKON), davet ve etkinlik sektörü temsilcileri tarafından kurulan Anadolu Davet ve Etkinlik Federasyonu (ADEF), Ege Davet ve Etkinlik Federasyonu (EDEF), Düğün Sektörü İşletmecileri Federasyonu  (DÜSİFED) ve Tüm Etkinlik Sektörü Federasyonu'nun (TEFED) bir araya gelmesiyle kuruldu.