100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, BALKAN GÖÇMENİ İŞ İNSANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

24 EKİM 2022 ? Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz ile birlikte Ankara'da yaşayan Balkan Göçmenleri Tanışma ve Dayanışma Gecesi'ne katıldı.

 

Ankara Kent Konseyi'nin Gençlik Parkı'ndaki Binası'nda gerçekleşen toplantıda çoğunluğu Kosova olmak üzere Balkan göçmeni iş insanları ile bir araya gelen Baran, Balkan göçmenlerinin çok özel bir kültürün temsilcileri olduğunu belirterek,  "Sizler Balkanlardan göçle gelen insanlar olarak evinizi toprağınızı getiremediniz ama kültürünüzü bu topraklara taşıdınız. Ülkemiz ile Balkanlar arasında köprü görevi üstlendiniz. Çalışarak, üreterek, ülkemizin gelişmesine, katkı sunmaya devam ediyorsunuz. Ülkemizin dört bir yanında yaşayan Balkan göçmeni kardeşlerimiz, Türkiye ve Balkan ülkeleri arasındaki kültürel, sosyal, ticari ve ekonomik işbirliklerini artırmaya hem gayret sarf ediyor hem de rol üstleniyor. Ankara Ticaret Odası olarak, Ankara'nın ihracatını geliştirmek üzere çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşu olarak Balkan coğrafyasıyla ülkemiz arasındaki ticari ilişkileri geliştirme konusunda üzerimize düşen her ne varsa yapmayı istediğimizi ve bu konularda yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz." diye konuştu.

 

Baran, Ankara Ticaret Odası olarak Balkan ülkelerine Başkent'ten direkt uçuş gerçekleştirilmesi konusunun da gündemlerinde olduğunu söyledi.

 

Toplantının açılışında Balkan Göçmenleri İktisadi Araştırma ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı (BİSAV) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hıfzı Kuruşa, Türk Kadın Hareketi Derneği Genel Başkanı Mine Bayram, İş insanı Cüneyt Volkan Kurtuldu ve Türkiye'de Okuyan Kosovalı Öğrenciler Birliği (TOKOB) Başkanı Gani Şekerci de birer konuşma yaptı.