Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ, "15. GAYRİMENKUL FUARI- EMLAK YATIRIM FUARI VE ZİRVESİ"NİN AÇILIŞINA KATILDI

29 EKİM 2022- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, tüketici tercihlerinin değiştiğini ve iklim değişikliğinin tüm sektörleri yakından etkilediğini belirterek "Dünyaya yeşil ekonomide öncülük eden sektörlerden birisi inşaat ve gayrimenkul sektörüdür" dedi.

 

ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı aynı zamanda Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) öncülüğünde düzenlenen "15. Gayrimenkul Fuarı- Emlak Yatırım Fuarı ve Zirvesi"nin açılışına katıldı.

 

Sheraton Ankara Hotel'de gerçekleşen Zirve'nin açılışında konuşan ATO Başkan Yardımcısı Yılmaz, tüketici tercihlerinin değiştiğini ve bu değişim ortamında inşaattan, üretime her alanda değişen tüketici tercihlerine göre yön belirlemek gerektiğini kaydederek, "İklim değişikliğinin ekonomiye etkisinin bu kadar zirveye çıktığı bir noktada, çağın ihtiyaçlarına göre yenilenmek durumundayız. Yeşil binalarla tanışmak zorundayız. Sanayi devrimini kaçırmış bir toplum olarak dünyaya yeşil ekonomide öncülük eden sektörlerden birisi inşaat ve gayrimenkul sektörüdür" dedi.

 

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün önemine değinen Yılmaz, Fuar'ın sektörün tüm paydaşları bir araya getiren, projelerini ifade ettiği bir dayanışma organizasyonu olduğunu belirtti.

 

Fuarın açılışında Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Ali Coşkun, Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası (ATEM) Başkanı Hakan Akçam, ATO 62 No'lu Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Kenan Bayram,  Çatkaya Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çatkaya ile JNR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Haktan Öztunalı da birer konuşma yaptı.

 

Açılış konuşmalarının ardından ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz ve ATO'nun 62 No'lu Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Kenan Bayram'a Fuar'a katılımlarından dolayı ATEM Başkanı Hakan Akçam tarafından plaket takdim edildi.

 

29-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Fuar, yerli ve yabancı alıcı, satıcı ve yatırımcıları bir araya getirecek.