100 Konut   
 Bağış 
Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN, TİCARET ODALARI KONSEY BAŞKANLIĞI GÖREVİNE YENİDEN SEÇİLDİ

2 Haziran 2023 - Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 79. Genel Kurulu'nun ardından yapılan seçimlerde TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı görevine yeniden seçildi.

 

79'uncu Genel Kurulu'nu tamamlayan TOBB'da oluşan Ticaret Odaları Konseyi, gerçekleştirdiği ilk toplantıda tek aday olan Gürsel Baran'ı Konsey Başkanı olarak seçti. Toplantıda, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler de Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

 

ATO Başkanı Gürsel Baran, iş dünyası temsilcilerinin oylarıyla Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı'na ikinci kez seçilmekten büyük onur duyduğunu belirterek, "Çatı kuruluşumuz TOBB bünyesinde Konsey Üyesi arkadaşlarımızla birlikte istişare halinde ticaret hayatımızın sorunlarına çözüm bulmak, gelişimine katkı sağlamak hedefiyle yola devam edeceğiz" dedi.

 

Baran, TOBB Genel Kurulu'nda Başkanlık görevine yeniden seçilen M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ile tüm Konsey Başkanları ve üyelerini de kutlayarak, "Türkiye'miz için hep birlikte başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

 

-TİCARET ODALARI KONSEYİ-

 

Ticaret Odaları Konseyi, bağlı ticaret odalarından gelen konuları ele alarak teklif ve görüş şeklinde TOBB Yönetim Kurulu'na sunmak, iktisadi raporları, mevzuat değişikliklerine ilişkin kararları gözden geçirmek, temsil ettikleri Odaların ve kesimin ekonomik sorunlarıyla ilgili araştırmalar yapmak, Odaların koordinasyon ve gelişimlerini gözetmenin de aralarında yer aldığı görevler yürütüyor.