Görüşlerinizi
Paylaşın
5. KOMİTE -
HAYVANSAL ÜRETİM MESLEK KOMİTESİ
SİNCAN HAYVANCILIK BÖLGESİ ZİYARETİ ...

ATO BAŞKANI BARAN "SİNCAN HAYVANCILIK BÖLGESİ"Nİ ZİYARET ETTİ

 

"MARS'A DA GİTSEK TARIM VE HAYVANCILIK YAPARAK VAR OLURUZ"

 

17 MAYIS 2017- Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara'nın et ve süt ihtiyacının büyük kısmını karşılaması amacıyla kurulan Sincan Hayvancılık Bölgesi'ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Baran, "Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, tarım ve hayvancılık güçlü bir ülke olmanın ön koşuludur. Mars'a da gitsek tarım ve hayvancılık yaparak var olabiliriz" dedi.

 

ATO Başkanı Baran, Sincan Hayvancılık Bölgesi'ni Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer'le birlikte gezdi. Mermer'den tesis ve bölge hakkında bilgi alan Baran, Sincan Hayvancılık Bölgesi'nin ortak çalışma kültürünün iyi örneklerinden biri olduğunu söyledi.

 

ATO'nun 68 meslek komitesinden birinin 5 Nolu "Hayvansal Üretim Meslek Komitesi" olduğunu belirten Baran, bu alanda iştigal eden üyelerinin bulunduğunu söyledi. Baran, "Tarım ve hayvancılık yapan üyelerimiz var. Olmasa bile bu konu her insanın ilgilenmesi gereken bir konu. İnsanlık varolduğu sürece tarım ve hayvancılık varolacaktır ve bu alandaki güç toplumların ülkelerin gücünü de ifade eder" dedi.

 

Sincan Hayvancılık Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Birol Mermer ise bölgede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Süt hayvancılığına talebin besi hayvancılığına göre daha az olduğunu belirten Mermer, bölgeye süt depolama alanı yapılması gerektiğini dile getirdi.

 

Baran'a ziyareti sırasında ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Deryal, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Murat Ülkü Karakuş, Hayvansal Üretim Meslek Komitesi Başkanı ve Meclis Üyesi Ayhan Taşoğlu ile komite üyesi Agah Mamaloğlu eşlik etti.