Görüşlerinizi
Paylaşın
67. KOMİTE -
SİGORTACILIK HİZMETLERİ MESLEK KOMİTESİ
SİGORTA ACETELERİ KOBİ KAPSAMINDA

ATO'DAN HÜKÜMETE TEŞEKKÜR

 

-ATO BAŞKANI BARAN, BAŞBAKAN YILDIRIM'I ZİYARETLERİNDE DİLE GETİRDİ. BAŞBAKAN TALİMATIYLA ÇALIŞMA BAŞLATILDI VE SİGORTA ACETELERİ KOBİ KAPSAMINA ALINDI.

 

-ATO BAŞKANI BARAN, SİGORTA ACENTELERİNİN KOBİ KAPSAMINA ALINMASI KARARI NEDENİYLE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BAŞBAKAN YILDIRIM VE BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI ÖZLÜ'YE TEŞEKKÜR ETTİ.

 

01 NİSAN 2017- Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) girişimleri sonuç verdi, sigorta acenteleri KOBİ kapsamına alındı. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'nin dünkü mükerrer sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

 

-20 YILLIK HAYAL BİR GÜNDE GERÇEK OLDU-

 

Başbakan Binali Yıldırım'ı ziyareti sırasında sigorta acentelerinin KOBİ statüsüne alınması konusunda destek istediğini hatırlatan Baran, "Sayın Başbakanımızın, hemen bizim yanımızda soyadı gibi yıldırım hızıyla verdiği talimat neticesinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız gerekli düzenlemeyi yaptı. Sigorta acentelerinin 20 yıllık hayali bir günde gerçek oldu" dedi.

 

-ATO'DAN TEŞEKKÜR-

 

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınması kararı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye teşekkür etti. Karar sayesinde Türkiye genelinde 16 bin sigorta acentesinin KOSGEB desteklerinden faydalanabileceklerini söyleyen Baran, "Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü olmak üzere tüm kabine üyelerine şahsım ve üyelerim adına teşekkürlerimi sunarım. Üyelerimizin sorunlarını aktardığımızda çözüm üretilmesi bizim geleceğe yönelik umutlarımızı daha da artırıyor" dedi. Baran, konuyu gündeme getiren ATO Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi'ne de teşekkür etti.

 

Baran, sigorta acentelerinin KOBİ kapsamına alınmasının sektörün gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.